Športová výživa

Pri športovaní musíme viac ako inokedy myslieť na zloženie stravy. Organizmus totiž reaguje na zvýšenú záťaž a s veľkou pravdepodobnosťou nemusí mať dostatočné množstvá látok, potrebných pre regeneráciu svalov a obnovu vlákien.

Základné informácie

Všetko čo potrebujete vedieť

Strava pravidelne športujúcich ľudí by mala byť v určitej miere odlišná od stravy bežnej populácie. Organizmus podávajúci fyzický výkon potrebuje viac energie, bielkovín a niektorých vitamínov a minerálnych látok. Dostatočné množstvo vitamínov je pre športujúcich zvlášť dôležité, pretože práve vitamíny umožňujú organizmu získavať energiu behom trávenia živín. V rámci našich služieb zostavujeme ideálne výživové programy, tak ako pre rekreačných, tak aj pre aktívnych a vrcholových športovcov. Programy zostavujeme individuálne podľa typu športovca, druhu športu (kondičný, silový, vytrvalostný apod.) a intenzity záťaže. Objednať se môžete na tel. čísle 0911 718 187 alebo vyplnením nasledujúceho dotazníka.

 

Čo zistíte

Rozbor telesného zloženia pomocou

Bioimpedačného analyzéra

Celkový viscerálny tuk

Množstvo svalovej hmoty

Rýchlosť metabolizmu

Lymfatický systém

Mineralizáciu kostí

Obsah vody v tele

Recenzie

Športová výživa očami klientov

“Som ektomorf a snažím sa s tým niečo robiť. Nechal som si zostaviť plán a v priebehu roka som nabral 8kg svalovej hmoty. Pre vás to možno nie je veľa, ale ja to považujem za úspech 🙂 . ”

JozefŠtudent

“Ako obchodný zástupca musím nielenže vypadať reprezentatívne, ale za deň stihnúť niekoľko stretnuťi. Nechal som si zostaviť taký plán, ktorý ma udrží fit a zaistí mi cez deň toľko energie, koľko potrebujem.”

VladoObchodný zástupca

“Dal som si za predsavzatie zúčastniť sa Sparťan Race, ale s aktuálnou fyzičkou by som nezvládol ani štvrtinu trate. Teraz je všetko na dobrej ceste s programom priamo mne na mieru. Aspoň viem, že mám nejakú šancu.”

JozefŠportovec